Ideathon 2023, czyli jak młodzi mogą walczyć z dezinformacją

Fundacja ważne sprawy od 2018 roku organizuje swoją autorską formułę eventów, którą nazywamy Ideathon. Przenosimy hackathony, konferencje typowe dla świata IT, do naszej rzeczywistości aktywizmu i projektów społecznych.

17 marca odbyła się już trzecia edycja Ideathonu.

Tematem głównym wydarzenia była walka z dezinformacją.

Ponad 150 osób z całej Polski przyjechało do Warszawy, żeby przez 6 godzin wymyślać innowacyjne sposoby walki z dezinformacją. Najwyższą jakość rozwiązań zapewniał mentoring i konsultacje z najlepszymi z branży. W trakcie Ideathonu pracowało z nami ponad 30 organizacji i instytucji z różnych specjalizacji.

3 zespoły szczególnie się wyróżniły swoimi pomysłami, otrzymają od nas wsparcie mentoringowe i finansowanie ich projektów społecznych. Oto oni i one:

➡️ ekoLOGICZNE

➡️ Związek Młodzieży Wiejskiej

➡️ Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji

Ale to nie wszystko, wyróżniliśmy również zespoły, które wezmą udział w szkoleniu z Design Thinkingu dzięki Google! Są to:

➡️ Truthmakers

➡️ IGPA

Od 17 do 19 kwietnia w Olsztynie wygrane zespoły wezmą udział w warsztacie przygotowawczym, wyposażającym ich w umiejętności oraz wiedzę przydatne w trakcie realizacji ich projektów. Życzymy im dużo powodzenia!


Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej


Koordynator projektu: Mikołaj Samborski
kontakt: mikolaj@waznesprawy.org

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera i otrzymuj informacje o naszych nowych projektach i działaniach!