Ideathon 2023, czyli jak młodzi mogą walczyć z dezinformacją

Autorka: 
Iga Karasińska

Fundacja ważne sprawy od 2018 roku organizuje swoją autorską formułę eventów, którą nazywamy Ideathon. Przenosimy hackathony, konferencje typowe dla świata IT, do naszej rzeczywistości aktywizmu i projektów społecznych.

17 marca odbyła się już trzecia edycja Ideathonu.

Tematem głównym wydarzenia była walka z dezinformacją.

Ponad 150 osób z całej Polski przyjechało do Warszawy, żeby przez 6 godzin wymyślać innowacyjne sposoby walki z dezinformacją. Najwyższą jakość rozwiązań zapewniał mentoring i konsultacje z najlepszymi z branży. W trakcie Ideathonu pracowało z nami ponad 30 organizacji i instytucji z różnych specjalizacji.

3 zespoły szczególnie się wyróżniły swoimi pomysłami, otrzymają od nas wsparcie mentoringowe i finansowanie ich projektów społecznych. Oto oni i one:

➡️ ekoLOGICZNE

➡️ Związek Młodzieży Wiejskiej

➡️ Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji

Ale to nie wszystko, wyróżniliśmy również zespoły, które wezmą udział w szkoleniu z Design Thinkingu dzięki Google! Są to:

➡️ Truthmakers

➡️ IGPA

Od 17 do 19 kwietnia w Olsztynie wygrane zespoły wezmą udział w warsztacie przygotowawczym, wyposażającym ich w umiejętności oraz wiedzę przydatne w trakcie realizacji ich projektów. Życzymy im dużo powodzenia!


Koordynator projektu: Mikołaj Samborski

kontakt: mikolaj@waznesprawy.org

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej

Zapisz się do newslettera!

Będziesz na bieżąco z ważnymi sprawami 💙 

Fundacja ważne sprawy

KRS 0000826435
NIP 6852339672
REGON 385541134
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram