Media lokalne pod lupą: publikacja fact-checkingowa

Autorka: 
Iga Karasińska

Nasza nowa publikacja fact-checkingowa: media lokalne pod lupą!

Mamy przyjemność ogłosić premierę naszej najnowszej publikacji fact-checkingowej, która wnieść światło prawdy do lokalnych mediów i pomóc w walce z fake newsami. Oto zbiór 30 napisanych artykułów przez Liderów i Liderki projektu Sprawdzam to! 2.0, które monitorują lokalne media i analizują informacje związane z lokalnymi sprawami, polityką oraz wydarzeniami regionalnymi. Celem publikacji jest dostarczenie rzetelnych i zweryfikowanych informacji, które pozwolą społecznościom lokalnym na podejmowanie świadomych decyzji.

W dzisiejszych czasach informacje rozprzestrzeniają się w szybkim tempie, a fake newsy stanowią realne zagrożenie dla naszego społeczeństwa. Publikacja ma na celu przeciwdziałanie dezinformacji na lokalnym poziomie, gdzie wpływ tych fałszywych informacji może być szczególnie dotkliwy. Rozumiemy, że ważne jest nie tylko zwalczanie fake newsów na poziomie ogólnokrajowym, ale również na poziomie lokalnym, gdzie wiele decyzji podejmowanych jest na podstawie informacji dotyczących konkretnych regionów.

Publikacja fact-checkingowa to rezultat współpracy Liderek i Liderów z osobami eksperckimi w dziedzinie analizy mediów i weryfikacji informacji.

Wśród artykułów w naszej publikacji znajdują się tematy związane z lokalnymi sprawami, lokalną i ponadlokalną polityką. Każdy artykuł jest napisany w przystępny sposób, aby zapewnić łatwe zrozumienie nawet dla osób niezaznajomionych z tematyką fact-checkingu.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do przeczytania naszej publikacji i korzystania z bazy wiedzy o fake newsach i fact-checkingu. Razem możemy walczyć z dezinformacją i budować bardziej świadome społeczeństwo.

Wierzymy, że tylko poprzez dostęp do rzetelnych informacji i edukację możemy skutecznie zwalczać fake newsy i dezinformację. Nasza publikacja to krok w kierunku budowania lepiej poinformowanego społeczeństwa lokalnego, które jest odporniejsze na wpływ dezinformacji i podejmuje decyzje na podstawie faktów.

Koordynatorka projektu: Iga Karasińska

kontakt: iga@waznesprawy.org


Wszystkie treści publikowane w serwisie są udostępniane na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa – użycie niekomercyjne – bez utworów zależnych 3.0 Polska (CC BY-NC-ND 3.0 PL), o ile nie jest to stwierdzone inaczej.

Projekt finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG i Funduszy Norweskich w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

Zapisz się do newslettera!

Będziesz na bieżąco z ważnymi sprawami 💙 

Fundacja ważne sprawy

KRS 0000826435
NIP 6852339672
REGON 385541134
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram