Porozmawiajmy
o ważnych sprawach

Interesuje Cię ochrona środowiska, polityka ekologiczna, energetyka?
Weź udział w "Przestrzeni młodych"! Zyskasz nową wiedzę, wymienisz poglądy, weźmiesz udział w warsztatach, porozmawiasz z ekspertami, poznasz ciekawe osoby i zainspirujesz się do działania.

O projekcie

“Przestrzeń młodych” to seria czterech wyjątkowych spotkań dyskusyjno-warsztatowych, odbywających się w Warszawie. Kierujemy je szczególnie do osób studiujących (niezależnie od uczelni i kierunku), ale nie jest to jednak konieczne - jeśli masz od 18 do 30 lat, zgłoś się śmiało!

Czego się spodziewać

WYZWANIA EKOLOGICZNE

Ochrona środowiska naturalnego to jeden z ważniejszych celów UE. Z tematem ekologii wiąże się wiele aspektów: energetyka, nowoczesne rolnictwo, gazy cieplarniane, zielone miasta, ograniczone zasoby naturalne. O tym wszystkim porozmawiamy już niedługo!

24/11/2022

Spotkanie otwierające, dyskusyjne

Godziny spotkania: 17:00 - 20:00

Gdzie: Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych, Uniwersytet Warszawski

Podczas tego spotkania zintegrujesz się z grupą uczestników i uczestniczek. Porozmawiamy o wyzwaniach ekologicznych, opowiadając o swoich zainteresowaniach i wymieniając się poglądami. Zastanowimy się, czego młodzi ludzie oczekują od polskiej i unijnej polityki ekologicznej. Wspólnie ustalimy propozycję osób eksperckich, z którymi chcielibyśmy pogłębić najciekawsze aspekty rozmowy.

07/12/2022 (środa)

Warsztat praktyczny - organizacja kampanii społecznych

Godziny spotkania: 17:30 - 19:00

Gdzie: Biuro Havas PR, ul. Józefa Piusa Dziekońskiego 1

Spotkasz się z pracownikami topowej agencji marketingowej, Havas PR, którzy opowiedzą o kulisach koordynacji i prowadzenia skutecznej kampanii społecznej. Warsztat będzie jak najbardziej praktyczny, skupiając się na konkretnych wskazówkach, przykładach i metodach pracy.

12/01/2023 (tbc)

Spotkanie panelowe z osobami eksperckimi

Godziny spotkania: 17:00 - 20:00

Gdzie: Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych, Uniwersytet Warszawski

Porozmawiasz z osobami, które razem z grupą wskażesz jako preferowanych rozmówców podczas pierwszego spotkania. Spotkanie będzie otwarte dla szerszej publiczności, jednak jako osoba uczestnicząca w projekcie będziesz jego aktywną stroną, zadając pytania i dyskutując z osobami eksperckimi.

19/01/2022

Spotkanie podsumowujące blok

Godziny spotkania: 17:00 - 20:00

Gdzie: Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych, Uniwersytet Warszawski

Podczas ostatniego spotkania porozmawiamy o tematach, które jeszcze nie zostały wyczerpane. Postaramy się ustalić kluczowe aspekty, które są priorytetem dla Twojego pokolenia i dla Ciebie. Podsumujemy warsztaty i spotkanie eksperckie.

Jak się zgłosić?

Jeśli interesujesz się ekologią, energetyką, aktywizmem klimatycznym - wypełnij poniższy formularz. Rekrutacja trwa do 09.11.2022 r.
Wyniki wyślemy mailowo do 17.11.2022 r.

W przyszłości będziemy prowadzić rekrutacje na inne bloki tematyczne. Jeśli bardziej ciekawią Cię kolejne tematy (zdrowie psychiczne, cyfryzacja, włączenie, przyszłość UE), obserwuj tę stronę lub nasz fanpage na Facebooku. Ogłosimy tam start każdej kolejnej rekrutacji!

Integracja

Po długim okresie pandemii i braku masowych wydarzeń dajemy Ci możliwość poznania ciekawych, inteligentnych osób o podobnych zainteresowaniach, mieszkających w tym samym mieście!

Dyskusje

Weźmiesz udział w spotkaniach, podczas których podyskutujemy na wybrany temat i zderzymy swoje opinie. Każdy głos ma znaczenie!

Spotkania z ekspertami

Oferujemy Ci ekskluzywną okazję dyskusji ze wskazanymi przez siebie ekspertami i ekspertkami rangi ogólnopolskiej. Będą to wykładowcy, biznesmenki i influencerzy!

5 bloków tematycznych

Projekt porusza pięć ważnych tematów: ekologię, zdrowie psychiczne, cyfryzację, równość i przyszłość UE. O każdym rozmawiać będziemy osobno.

Warsztaty

Zorganizujemy warsztaty, na których profesjonaliści nauczą Cię jak stworzyć skuteczną kampanię społeczną, weryfikować informacje, organizować własne wydarzenia etc.

Konferencja

Zaprezentuj swoje przekonania na wybrany temat podczas ogólnopolskiej konferencji podsumowującej projekt! Osoby uczestniczące wystąpią na niej na równi z ekspertami, dyskutując z ok. 150 słuchaczami.

FAQ

Pozostałe bloki

W przyszłości planujemy kolejne edycje, poświęcone innym tematom. Zgłoszenia na nie będziemy przyjmować oddzielnie. Śledź nas, by tego nie przegapić!

2 - Zdrowie psychiczne

02/2023 - 04/2023

Kryzys zdrowia, nie tylko fizycznego, ale też psychicznego, stał się bardzo ewidentnym problemem, nie tylko w Polsce i Europie, ale też na świecie. Podczas tego bloku poruszymy kwestie edukacji w zakresie zdrowia psychicznego, opieki zdrowotnej i profilaktyki.

3 - Cyfryzacja

04/2023 - 06/2023

Technologie cyfrowe to przyszłość UE. Mowa tu nie tylko o mediach społecznościowych, usługach ecommerce, cyfryzującym się rynku pracy, ale także, m.in. e-usługi w administracji państwowej. Jak zwiększyć ich dostępność, łatwość w obsłudze i inkluzywność?

4 - Włączanie i inkluzywność

09/2023 - 11/2023

Nowe pokolenie oczekuje równości: równych praw niezależnie od płci, wieku, pochodzenia, przekonań politycznych i religijnych, skutecznej ochrony przed dyskryminacją. W tym bloku porozmawiamy o tym, czym jest równość, jak jej uczyć, jak ją zapewniać, jakie (i czy) są jej granice.

5 - Przyszłość UE

11/2023 - 01/2024

Europa odbudowuje się po kryzysie, który uderzył we wszystkie państwa członkowskie. Jaki kierunek zmian i rekonstrukcji powinna przyjąć, by odpowiedzieć na oczekiwania i problemy młodego pokolenia?

NextGeneration EU

Tematy te pokrywają się z europejską wizją NextGeneration EU, która jest częścią postpandemicznego funduszu odbudowy. To priorytety zmian, które mają stopniowo zachodzić w państwach członkowskich, odpowiadając na najważniejsze potrzeby nowego pokolenia europejczyków. I o tym właśnie chcemy rozmawiać z młodymi Polkami i Polakami.

Poznaj nas

Misją Fundacji ważne sprawy jest zwiększenie poziomu debaty publicznej przez mówienie o istotnych zagadnieniach społecznych w przystępny i nowoczesny sposób. Nasza działalność jako think-do-tanku opiera się na publikacji w Internecie kompleksowych opracowań, grafik i artykułów edukacyjnych opartych na wiarygodnych danych, tworzeniu narzędzi edukacyjnych, a także organizacji i współorganizacji projektów prowadzących do rzeczywistego rozwoju uczestników w obszarach gospodarki, polityki społecznej i edukacji.

Śledź nasze działania tutaj:

Takie projekty robimy

Fundacja Ważne Sprawy
KRS 0000826435
NIP 6852339672
REGON 38554113400000
kontakt@waznesprawy.org

Copyright Fundacja Ważne Sprawy © 2022