Porozmawiajmy
o cyfrowej przyszłości
Czy sztuczna inteligencja zabierze ci pracę?
Co ukrywają algorytmy Facebooka?
Czym jest przemysł 4.0? Jak zrozumiale rozmawiać o skomplikowanych procesach technologicznych?
Weź udział w "Przestrzeni młodych"! Weźmiesz udział w warsztatach o AI, debacie o cyfryzacji usług publicznych, porozmawiasz z osobami eksperckimi i poznasz nowych ludzi!
O projekcie
“Przestrzeń młodych” to seria czterech warszawskich spotkań. Kierujemy je szczególnie do osób studiujących (niezależnie od uczelni i kierunku), ale nie jest to konieczne - jeśli masz od 18 do 30 lat, zgłoś się śmiało! Chcemy rozmawiać na interesujące Was tematy, zatem ten projekt współtworzymy razem.
Czego się spodziewać

Spotkanie otwierające, dyskusyjne
Godziny spotkania: 16:00 - 19:00
Gdzie: Wydział Neofilologii, Uniwersytet Warszawski
Podczas tego spotkania zintegrujesz się z grupą uczestników i uczestniczek. Porozmawiamy o tym, co najbardziej ciekawi Was w kontekście zmian cyfrowych, podzielimy się swoją wiedzą i doświadczeniami. Wspólnie ustalimy propozycję osób eksperckich, z którymi chcielibyśmy pogłębić najciekawsze aspekty rozmowy.
Warsztat praktyczny - AI w codziennym życiu
Godziny spotkania: 17:00 - 19:00
Gdzie: Wydział Neofilologii, Uniwersytet Warszawski
Spotkasz się z profesjonalnym trenerem, który wyposaży Cię w ustrukturyzowaną wiedzę na temat podstawowego wykorzystania sztucznej inteligencji na co dzień. Warsztat będzie maksymalnie praktyczny, skupiając się na konkretnych wskazówkach, przykładach i narzędziach.
Spotkanie panelowe z osobami eksperckimi
Godziny spotkania: 17:00 - 19:00
Gdzie: Wydział Neofilologii, Uniwersytet Warszawski
Porozmawiasz z osobami, które razem z grupą wskażesz jako preferowanych rozmówców podczas pierwszego spotkania. Spotkanie będzie otwarte dla szerszej publiczności, jednak jako osoba uczestnicząca w projekcie będziesz jego aktywną stroną, zadając pytania i dyskutując z osobami eksperckimi.
Spotkanie podsumowujące blok
Godziny spotkania: 16:00 - 19:00
Gdzie: Wydział Neofilologii, Uniwersytet Warszawski
Podczas ostatniego spotkania porozmawiamy o tematach, które jeszcze nie zostały wyczerpane. Stworzymy plany na Twój dalszy rozwój w obszarze tematycznym projektu. Podsumujemy warsztaty i spotkanie eksperckie.
Jak się zgłosić?
Jeśli interesujesz się kwestiami cyfryzacji, rewolucji technologicznej 4.0, przyszłością edukacji czy rynku pracy, wypełnij poniższy formularz. Rekrutacja trwa do 30.04.2023 r.
Wyniki wyślemy mailowo do 04.05.2023 r.
W przyszłości będziemy prowadzić rekrutacje na inne bloki tematyczne. Jeśli bardziej ciekawią Cię kolejne tematy (włączenie, przyszłość UE), obserwuj tę stronę lub nasz fanpage na Facebooku. Ogłosimy tam start każdej kolejnej rekrutacji!
Co to jest
przestrzeń młodych
FAQ
Pozostałe bloki
W przyszłości planujemy kolejne edycje, poświęcone innym tematom. Zgłoszenia na nie będziemy przyjmować oddzielnie. Śledź nas, by tego nie przegapić!
4 - Włączanie i inkluzywność
11/2023 - 01/2024
Europa odbudowuje się po kryzysie, który uderzył we wszystkie państwa członkowskie. Jaki kierunek zmian i rekonstrukcji powinna przyjąć, by odpowiedzieć na oczekiwania i problemy młodego pokolenia?
5 - Przyszłość UE
09/2023 - 11/2023
Nowe pokolenie oczekuje równości: równych praw niezależnie od płci, wieku, pochodzenia, przekonań politycznych i religijnych, skutecznej ochrony przed dyskryminacją. W tym bloku porozmawiamy o tym, czym jest równość, jak jej uczyć, jak ją zapewniać, jakie (i czy) są jej granice.
Już za nami
Rozmawialiśmy już o wyzwaniach ekologicznych i zdrowiu psychicznym. Zobacz podsumowanie!
1 - Wyzwania ekologiczne
11/2022 - 01/2023
Za nami część projektu poświęcona ochronie środowiska - w ramach „wyzwań ekologicznych” rozmawialiśmy m.in. o sprawiedliwej transformacji energetycznej, zielonej odpowiedzialności biznesu i innowacjach naukowych, wspierających troskę o planetę.
Odbyliśmy także warsztaty praktyczne z zakresu skutecznych kampanii społecznych w Havas PR Warsaw oraz uczestniczyliśmy w panelu z Adamem Guibourge-Czetwertyńskim (MKiŚ), Małgorzatą Molędą-Zdziech (SGH), Janem Zygmuntowskim (CoopTech Hub) i Michałem Szalastem - Dao Quy (BNP Paribas).
2 - Zdrowie psychiczne
02/2023 - 04/2023
Zakończyliśmy także cykl dedykowany zdrowiu psychicznemu - poruszyliśmy kwestie ochrony systemowej, reformy psychiatrii środowiskowej, dbania o własny dobrostan psychiczny oraz komunikację z innymi osobami, a także wypaleniu aktywistycznym.
Odbyliśmy także warsztaty praktyczne na temat pierwszej pomocy osobom w kryzysie zdrowia psychicznego oraz uczestniczyliśmy w panelu z dr Joanną Krzyżanowską - Zbucką (Fundacja eFkropka), Januszem Schwertnerem (Onet.pl) oraz Michaliną Muszyńską (IG
NextGeneration EU
Tematy te pokrywają się z europejską wizją NextGeneration EU, która jest częścią postpandemicznego funduszu odbudowy. To priorytety zmian, które mają stopniowo zachodzić w państwach członkowskich, odpowiadając na najważniejsze potrzeby nowego pokolenia europejczyków. I o tym właśnie chcemy rozmawiać z młodymi Polkami i Polakami.
Poznaj nas
Misją Fundacji ważne sprawy jest zwiększenie poziomu debaty publicznej przez mówienie o istotnych zagadnieniach społecznych w przystępny i nowoczesny sposób. Nasza działalność jako think-do-tanku opiera się na publikacji w Internecie kompleksowych opracowań, grafik i artykułów edukacyjnych opartych na wiarygodnych danych, tworzeniu narzędzi edukacyjnych, a także organizacji i współorganizacji projektów prowadzących do rzeczywistego rozwoju uczestników w obszarach gospodarki, polityki społecznej i edukacji.
Śledź nasze działania tutaj: