Porozmawiajmy
o równości

Weź udział w "Przestrzeni młodych"! Poznasz ludzi zainteresowanych równością i prawami mniejszości, porozmawiasz ze specjalist(k)ami walczącymi z dyskryminacją, zdobędziesz nową wiedzę i umiejętności.

Równość to priorytet młodego pokolenia - przynajmniej według Unii Europejskiej. Chcemy usłyszeć Twoje zdanie na ten temat!

O projekcie

“Przestrzeń młodych” to seria czterech warszawskich spotkań. Kierujemy je szczególnie do osób studiujących (niezależnie od uczelni i kierunku), ale nie jest to konieczne - jeśli masz od 18 do 30 lat, zgłoś się śmiało! Chcemy rozmawiać na interesujące Was tematy, zatem ten projekt współtworzymy razem.

Czego się spodziewać

WŁĄCZENIE I RÓWNOŚĆ

Unia Europejska walczy z rasizmem i ksenofobią, promuje równouprawnienie płci, chroni praw społeczności LGBTQI+ i wzmacnia unijne prawo, aby uwzględniało wszystkie formy mowy nienawiści i przestępstw z nienawiści. Polska powinna nadążyć za tymi zmianami. Chcemy dać Ci narzędzia do angażowania się na rzecz równości i włączenia.

14/09/2023

Spotkanie otwierające, dyskusyjne

Godziny spotkania: 16:00 - 19:00

Gdzie: Wydział Neofilologii, Uniwersytet Warszawski

Podczas tego spotkania zintegrujesz się z grupą uczestników i uczestniczek. Poznasz polskie i unijne regulacje prawne w zakresie antydyskryminacji. Porozmawiamy o tym, co Cię najbardziej ciekawi w kontekście równości i włączenia, podzielimy się swoją wiedzą, opiniami i doświadczeniami.

21/09/2023

Warsztat antydyskryminacyjny

Godziny spotkania: 16:00 - 19:00

Gdzie: Bracka 25, Dom Braci Jabłkowskich

Spotkasz się z profesjonalnymi trenerkami, które uwrażliwią Cię na potrzeby grup mniejszościowych. Warsztat będzie maksymalnie praktyczny, skupiając się na konkretnych wskazówkach, przykładach i narzędziach zaczerpniętych z ich codziennej pracy edukatorskiej.

05/10/2023

Spotkanie z praktykami i praktyczkami

Godziny spotkania: 17:00 - 19:00

Gdzie: Audytorium Fundacji BNP Paribas

Porozmawiasz z osobami, które na co dzień pracują na rzecz grup wykluczanych. Będziesz aktywną stroną spotkania, zadając pytania i dyskutując bezpośrednio z osobami eksperckimi.

12/10/2023

Spotkanie podsumowujące blok

Godziny spotkania: 16:00 - 19:00

Gdzie: Wydział Neofilologii, Uniwersytet Warszawski

Podczas ostatniego spotkania porozmawiamy o tematach, które jeszcze nie zostały wyczerpane. Stworzymy plany na Twój dalszy rozwój w obszarze tematycznym projektu. Podsumujemy warsztaty i spotkanie z osobami eksperckimi.

Jak się zgłosić?

Jeśli równość, prawa mniejszości i walka z dyskryminacją to dla Ciebie ważne sprawy, wypełnij poniższy formularz.
Rekrutacja trwa do 06.09.2023 r. Wyniki wyślemy mailowo do 08.09.2023 r.

W przyszłości będziemy prowadzić rekrutacje na inne bloki tematyczne. Jeśli bardziej ciekawią Cię kolejne tematy (włączenie, przyszłość UE), obserwuj tę stronę lub nasz fanpage na Facebooku. Ogłosimy tam start każdej kolejnej rekrutacji!

Integracja

Po długim okresie pandemii i braku masowych wydarzeń dajemy Ci możliwość poznania ciekawych, inteligentnych osób o podobnych zainteresowaniach, mieszkających w tym samym mieście!

Dyskusje

Weźmiesz udział w spotkaniach, podczas których podyskutujemy na wybrany temat i zderzymy swoje opinie. Każdy głos ma znaczenie!

Spotkania z ekspertami

Oferujemy Ci ekskluzywną okazję dyskusji ze wskazanymi przez siebie ekspertami i ekspertkami rangi ogólnopolskiej. Będą to wykładowcy, biznesmenki i influencerzy!

5 bloków tematycznych

Projekt porusza pięć ważnych tematów: ekologię, zdrowie psychiczne, cyfryzację, równość i przyszłość UE. O każdym rozmawiać będziemy osobno.

Warsztaty

Zorganizujemy warsztaty, na których profesjonaliści nauczą Cię jak stworzyć skuteczną kampanię społeczną, weryfikować informacje, organizować własne wydarzenia etc.

Konferencja

Zaprezentuj swoje przekonania na wybrany temat podczas ogólnopolskiej konferencji podsumowującej projekt! Osoby uczestniczące wystąpią na niej na równi z ekspertami, dyskutując z ok. 150 słuchaczami.

FAQ

Pozostałe bloki

W przyszłości planujemy kolejne edycje, poświęcone innym tematom. Zgłoszenia na nie będziemy przyjmować oddzielnie. Śledź nas, by tego nie przegapić!

5 - Przyszłość UE

09/2023 - 11/2023

Nowe pokolenie oczekuje równości: równych praw niezależnie od płci, wieku, pochodzenia, przekonań politycznych i religijnych, skutecznej ochrony przed dyskryminacją. W tym bloku porozmawiamy o tym, czym jest równość, jak jej uczyć, jak ją zapewniać, jakie (i czy) są jej granice.

Już za nami

Rozmawialiśmy już o wyzwaniach ekologicznych, zdrowiu psychicznym i cyfrowej rewolucji. Zobacz podsumowanie!

1 - Wyzwania ekologiczne

11/2022 - 01/2023

Za nami część projektu poświęcona ochronie środowiska - w ramach „wyzwań ekologicznych” rozmawialiśmy m.in. o sprawiedliwej transformacji energetycznej, zielonej odpowiedzialności biznesu i innowacjach naukowych, wspierających troskę o planetę.

Odbyliśmy także warsztaty praktyczne z zakresu skutecznych kampanii społecznych w Havas PR Warsaw oraz uczestniczyliśmy w panelu z Adamem Guibourge-Czetwertyńskim (MKiŚ), Małgorzatą Molędą-Zdziech (SGH), Janem Zygmuntowskim (CoopTech Hub) i Michałem Szalastem - Dao Quy (BNP Paribas).

2 - Zdrowie psychiczne

02/2023 - 04/2023

Zakończyliśmy także cykl dedykowany zdrowiu psychicznemu - poruszyliśmy kwestie ochrony systemowej, reformy psychiatrii środowiskowej, dbania o własny dobrostan psychiczny oraz komunikację z innymi osobami, a także wypaleniu aktywistycznym.

Odbyliśmy także warsztaty praktyczne na temat pierwszej pomocy osobom w kryzysie zdrowia psychicznego oraz uczestniczyliśmy w panelu z dr Joanną Krzyżanowską - Zbucką (Fundacja eFkropka), Januszem Schwertnerem (Onet.pl) oraz Michaliną Muszyńską (IG

3 - Cyfrowa przyszłość

05/2023 - 06/2023

Przeprowadziliśmy część projektu poświęconą rewolucji technologicznej - automatyzacji edukacji, rynku pracy oraz roli AI we współczesnym świecie.

Odbyliśmy warsztaty praktyczne na temat wykorzystania sztucznej inteligencji w codziennym życiu oraz uczestniczyliśmy w panelu z Filipem Konopczyńskim (Panoptykon), Sylwaną Kaźmierską (Digica) i Sandrą Kublik (Cohere).

NextGeneration EU

Tematy te pokrywają się z europejską wizją NextGeneration EU, która jest częścią postpandemicznego funduszu odbudowy. To priorytety zmian, które mają stopniowo zachodzić w państwach członkowskich, odpowiadając na najważniejsze potrzeby nowego pokolenia europejczyków. I o tym właśnie chcemy rozmawiać z młodymi Polkami i Polakami.

Poznaj nas

Misją Fundacji ważne sprawy jest zwiększenie poziomu debaty publicznej przez mówienie o istotnych zagadnieniach społecznych w przystępny i nowoczesny sposób. Nasza działalność jako think-do-tanku opiera się na publikacji w Internecie kompleksowych opracowań, grafik i artykułów edukacyjnych opartych na wiarygodnych danych, tworzeniu narzędzi edukacyjnych, a także organizacji i współorganizacji projektów prowadzących do rzeczywistego rozwoju uczestników w obszarach gospodarki, polityki społecznej i edukacji.

Śledź nasze działania tutaj:

Takie projekty robimy