Porozmawiajmy
o zdrowiu psychicznym

Czujesz, że kwestie ochrony zdrowia psychicznego, profilaktyki oraz powszechnej edukacji w tym zakresie wymagają pewnych zmian? Temat zdrowia psychicznego jest dla Ciebie ważny?
Weź udział w "Przestrzeni młodych"! Zyskasz nową wiedzę, weźmiesz udział w warsztatach, porozmawiasz z ekspertami, poznasz ciekawe osoby.

O projekcie

“Przestrzeń młodych” to seria czterech wyjątkowych spotkań dyskusyjno-warsztatowych, odbywających się w Warszawie. Kierujemy je szczególnie do osób studiujących (niezależnie od uczelni i kierunku), ale nie jest to jednak konieczne - jeśli masz od 18 do 30 lat, zgłoś się śmiało!

Czego się spodziewać

ZDROWIE PSYCHICZNE

Poprawa jakości szeroko definiowanej ochrony zdrowia jest jednym z priorytetów UE. Po latach pandemii dług zdrowotny jest wielki, jednak w ramach systemu pomocy psychologicznej i psychiatrycznej przepaść narasta jeszcze szybciej. Chcielibyśmy zachęcić Was do debaty nad stanem opieki zdrowia psychicznego, szczególnie w Polsce.

23/02/2023

Spotkanie otwierające, dyskusyjne

Godziny spotkania: 17:00 - 20:00

Gdzie: Wydział Neofilologii, Uniwersytet Warszawski

Podczas tego spotkania zintegrujesz się z grupą uczestników i uczestniczek. Porozmawiamy o tym, czego młodzi ludzie oczekują od państwa jako instytucji w kontekście ochrony zdrowia psychicznego, jego profilaktyki, ale również podzielimy się swoimi przekonaniami i doświadczeniami w zakresie dbania o własny dobrostan psychiczny. Wspólnie ustalimy propozycję osób eksperckich, z którymi chcielibyśmy pogłębić najciekawsze aspekty rozmowy.

09/03/2023

Warsztat praktyczny - pierwsza pomoc osobom w kryzysie zdrowia psychicznego

Godziny spotkania: 17:00 - 19:00

Gdzie: Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych, Uniwersytet Warszawski

Spotkasz się z profesjonalną osobą trenerską, która wyposaży Cię w ustrukturyzowaną wiedzę na temat podstawowego wsparcia osób znajdujących się w kryzysie zdrowia psychicznego – z perspektywy osoby pierwszego kontaktu. Jak rozmawiać z taką osobą, co jej zaoferować, gdzie szukać pomocy? Warsztat będzie maksymalnie praktyczny, skupiając się na konkretnych wskazówkach, przykładach i metodach zachowania.

30/03/2023 (tbc)

Spotkanie panelowe z osobami eksperckimi

Godziny spotkania: 17:00 - 19:00

Gdzie: Wydział Neofilologii, Uniwersytet Warszawski

Porozmawiasz z osobami, które razem z grupą wskażesz jako preferowanych rozmówców podczas pierwszego spotkania. Spotkanie będzie otwarte dla szerszej publiczności, jednak jako osoba uczestnicząca w projekcie będziesz jego aktywną stroną, zadając pytania i dyskutując z osobami eksperckimi.

13/04/2023

Spotkanie podsumowujące blok

Godziny spotkania: 17:00 - 20:00

Gdzie: Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych, Uniwersytet Warszawski

Podczas ostatniego spotkania porozmawiamy o tematach, które jeszcze nie zostały wyczerpane. Postaramy się ustalić kluczowe aspekty, które są priorytetem dla Twojego pokolenia i dla Ciebie. Podsumujemy warsztaty i spotkanie eksperckie.

Jak się zgłosić?

Jeśli interesujesz się kwestiami zdrowia psychicznego, jego systemową ochroną, ale również sposobami na budowanie dobrostanu psychicznego i profilaktyką, wypełnij poniższy formularz. Rekrutacja trwa do 08.02.2023 r.
Wyniki wyślemy mailowo do 13.02.2023 r.

W przyszłości będziemy prowadzić rekrutacje na inne bloki tematyczne. Jeśli bardziej ciekawią Cię kolejne tematy (cyfryzacja, włączenie, przyszłość UE), obserwuj tę stronę lub nasz fanpage na Facebooku. Ogłosimy tam start każdej kolejnej rekrutacji!

Integracja

Po długim okresie pandemii i braku masowych wydarzeń dajemy Ci możliwość poznania ciekawych, inteligentnych osób o podobnych zainteresowaniach, mieszkających w tym samym mieście!

Dyskusje

Weźmiesz udział w spotkaniach, podczas których podyskutujemy na wybrany temat i zderzymy swoje opinie. Każdy głos ma znaczenie!

Spotkania z ekspertami

Oferujemy Ci ekskluzywną okazję dyskusji ze wskazanymi przez siebie ekspertami i ekspertkami rangi ogólnopolskiej. Będą to wykładowcy, biznesmenki i influencerzy!

5 bloków tematycznych

Projekt porusza pięć ważnych tematów: ekologię, zdrowie psychiczne, cyfryzację, równość i przyszłość UE. O każdym rozmawiać będziemy osobno.

Warsztaty

Zorganizujemy warsztaty, na których profesjonaliści nauczą Cię jak stworzyć skuteczną kampanię społeczną, weryfikować informacje, organizować własne wydarzenia etc.

Konferencja

Zaprezentuj swoje przekonania na wybrany temat podczas ogólnopolskiej konferencji podsumowującej projekt! Osoby uczestniczące wystąpią na niej na równi z ekspertami, dyskutując z ok. 150 słuchaczami.

FAQ

Pozostałe bloki

W przyszłości planujemy kolejne edycje, poświęcone innym tematom. Zgłoszenia na nie będziemy przyjmować oddzielnie. Śledź nas, by tego nie przegapić!

3 - Cyfryzacja

04/2023 - 06/2023

Technologie cyfrowe to przyszłość UE. Mowa tu nie tylko o mediach społecznościowych, usługach ecommerce, cyfryzującym się rynku pracy, ale także, m.in. e-usługi w administracji państwowej. Jak zwiększyć ich dostępność, łatwość w obsłudze i inkluzywność?

4 - Włączanie i inkluzywność

09/2023 - 11/2023

Nowe pokolenie oczekuje równości: równych praw niezależnie od płci, wieku, pochodzenia, przekonań politycznych i religijnych, skutecznej ochrony przed dyskryminacją. W tym bloku porozmawiamy o tym, czym jest równość, jak jej uczyć, jak ją zapewniać, jakie (i czy) są jej granice.

5 - Przyszłość UE

11/2023 - 01/2024

Europa odbudowuje się po kryzysie, który uderzył we wszystkie państwa członkowskie. Jaki kierunek zmian i rekonstrukcji powinna przyjąć, by odpowiedzieć na oczekiwania i problemy młodego pokolenia?

Już za nami

Od listopada do stycznia rozmawialiśmy o wyzwaniach ekologicznych. Zobacz podsumowanie!

1 - Wyzwania ekologiczne

11/2022 - 01/2023

Za nami część projektu poświęcona ochronie środowiska - w ramach „wyzwań ekologicznych” rozmawialiśmy m.in. o sprawiedliwej transformacji energetycznej, zielonej odpowiedzialności biznesu i innowacjach naukowych, wspierających troskę o planetę.

Odbyliśmy także warsztaty praktyczne z zakresu skutecznych kampanii społecznych w Havas PR Warsaw oraz uczestniczyliśmy w panelu z Adamem Guibourge-Czetwertyńskim (MKiŚ), Małgorzatą Molędą-Zdziech (SGH), Janem Zygmuntowskim (CoopTech Hub) i Michałem Szalastem - Dao Quy (BNP Paribas).

NextGeneration EU

Tematy te pokrywają się z europejską wizją NextGeneration EU, która jest częścią postpandemicznego funduszu odbudowy. To priorytety zmian, które mają stopniowo zachodzić w państwach członkowskich, odpowiadając na najważniejsze potrzeby nowego pokolenia europejczyków. I o tym właśnie chcemy rozmawiać z młodymi Polkami i Polakami.

Poznaj nas

Misją Fundacji ważne sprawy jest zwiększenie poziomu debaty publicznej przez mówienie o istotnych zagadnieniach społecznych w przystępny i nowoczesny sposób. Nasza działalność jako think-do-tanku opiera się na publikacji w Internecie kompleksowych opracowań, grafik i artykułów edukacyjnych opartych na wiarygodnych danych, tworzeniu narzędzi edukacyjnych, a także organizacji i współorganizacji projektów prowadzących do rzeczywistego rozwoju uczestników w obszarach gospodarki, polityki społecznej i edukacji.

Śledź nasze działania tutaj:

Takie projekty robimy