Wspieramy projekty społeczne walczące z dezinformacją

“Sprawdzam To! - inkubator factcheckingu” to nasz autorski, innowacyjny sposób na wspieranie aktywności obywatelskiej wśród młodych ludzi oraz wyposażanie ich w wiedzę, umiejętności i narzędzia do wywoływania wokół siebie pozytywnych zmian.

Projekt w pigułce

SKALA
ogólnopolska
TEMATYKA
dezinformacja; wspieranie lokalnych zmian
CZAS TRWANIA
marzec 2023 - październik 2023
REZULTATY
trzy projekty społeczne; lokalny wzrost świadomości w zakresie dezinformacji; zwiększenie kompetencji wspieranych zespołów w zakresie zarządzania projektami 

Wspierali nas

Co się wydarzyło

Projekt rozpoczął się ogólnopolskim konkursem IDEATHON, na który zaprosiliśmy ponad 30 zespołów młodych osób z całej Polski, by w formule hackatonu społecznego pracowali nad wykreowaniem najlepszego pomysłu na projekt społeczny mający na celu zwalczanie dezinformacji.
Trzy najlepsze pomysły nagrodziliśmy nagrodą w wysokości 10 000 zł, którą mogli przeznaczyć na realizację swojego planu. Co więcej, objęliśmy ich programem szkoleniowo-mentoringowym podczas którego wzięli udział w warsztatach dotyczących pracy zespołowej, planowania oraz zarządzania projektem oraz ewaluacji.
Zespół fundacji wspierał ich przez cały okres realizacji ich projektów służąc mentorskimi radami oraz facylitując proces. W efekcie, każdemu z zespołów udało się zrealizować swoje plany i z sukcesem wdrożyć swoje inicjatywy!

Poznaj zwycięzkie zespoły!

Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji

Poznajcie Olgę, Julię i Karolinę, które zrelizowały projekt "W szczepionkę nie boli"
Zobacz więcej!

ekoLOGICZNE

Emilia, Zuzia, i dwie Magdy to ekipa, która zrealizowała projekt "Młodzi dla seniorów" oraz inicjatywę "Przebij bańkę!"
Zobacz więcej!

Związek Młodzieży Wiejskiej

Agnieszka, Tomek, Patrycja, Filip i Justyna walczyli z mitami wokół OZE w ramach projektu "Czyste myślenie dla lepszego jutra"
Zobacz więcej!

Tak było!

Fundacja ważne sprawy

KRS 0000826435
NIP 6852339672
REGON 385541134
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram