Projekt społeczny

W szczepionkę nie boli

Zespół: Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji

Misja projektu
"Według danych Ministerstwa Zdrowia w pełni zaszczepionych przeciwko Covid-19 jest 60% społeczeństwa naszego kraju, co jest niskim odsetkiem zważając na powikłania po przebyciu tej choroby. Aktualnie obserwujemy również spadek szczepień wykonywanych u dzieci i młodzieży m. in. przeciwko błonicy oraz gruźlicy, co może spowodować powrót tych chorób w przyszłości. Niska wszczepialność może być wywołana poprzez liczne ruchy antyszczepionkowe, dlatego chciałybyśmy razem z uczniami i uczennicami obalić najczęstsze mity szczepionkowe pojawiające się w społeczeństwie."

Tak o projekcie mówią jego twórczynie:

Czujemy, że ten projekt dał nam to szansę do rozwoju osobistego, zdobycia praktycznych umiejętności. Dzięki wspólnym wysiłkom udało się rozwinąć naszą akcję, a nasza zgrana współpraca przyniosła nam ogromną dumę z naszego projektu. To wyzwanie było dla nas inspirującym doświadczeniem i miłym zakończeniem naszych kadencji, co umocniło nasze przekonanie o wartości naszej pracy.
Członkinie zespołu PTSF

Największy sukces

Dzięki organizacji wydarzenia podsumowującego podczas 23rd EPSA Summer University dla studentów z inncyh krajów PTSF zyskało rozpoznawalność na skalę europejską. Dziewczynom udało się zdobyć miejsce na organizację wydarzenia w Centrum Nauki Kopierni. Dzięki zmianie tematyki i formy naszej akcji zyskały większe uznanie i wsparcie, co pozwoliło im zrewolucjonizować swoją działalność edukacyjną.

Co dokładnie się wydarzyło

Lekcje

Na przełomie kwietnia i maja, odbył się pierwszy etap projektu - w dziesięciu miastach w Polsce przeprowadzone zostały prelekcje w szkołach ponadpodstawowych.
Lekcje składały się z dwóch części:
teoretycznej, podczas której przedstawiane były wybrane drogi nastawienia wobec szczepień
praktycznego case study - korzystając ze zweryfikowanych źródeł w internecie, uczniowie rozwiązywali określone mity i przedstawiali zweryfikowany fakt na forum klasy
88
przeprowadzonych lekcji
38
zaangażowanych szkół
2 606
uczniów i uczennic
74
wolontariuszy i wolontariuszek

Social media

Od czerwca dziewczyny prowadziły fanpage na Instagramie, gdzie poruszyły takie tematy jak:
fact-checking
debunking
teorie spiskowe
drogi nastawienia antyszczepionkowego
omówienie najpopularniejszych mitów szczepionkowych
3 019
zasięg Instagram
32 476
zasięg Facebook
448
obserwujących na Instagramie
674
obserwujących na Facebooku

Wydarzenie podsumowujące

27 lipca w ramach wydarzenia Summer University odbyło się wydarzenie podsumowujące projekt. W warsztatach prowadzonych przez panią Emilię Gąsińską wzięli udział studenci farmacji z Polski i innych krajów, którzy uczestniczyli w wydarzeniu.
42
osoby uczestniczące w warsztatach
230
osób uczestniczących z zewnątrz

Fundacja ważne sprawy

KRS 0000826435
NIP 6852339672
REGON 385541134
pencilfile-emptychevron-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram