czyli nie-konferencja o wzroście zapraszająca studentki i studentów z Warszawy, Krakowa, Gdańska, Lublina i Poznania na trzydniowe warsztaty poświęcone gospodarce, polityce społecznej i edukacji. 100% offline.

Koniec z nudnymi, teoretycznymi konferencjami. Weź udział w wydarzeniu, które zaprasza do spojrzenia na współczesność z innej niż dotychczas perspektywy. Uważamy, że możliwe jest przełamanie klasycznych założeń ograniczających dyskusję, takich jak podział na publiczność i prelegentów, sztywne formaty i unikanie cyfrowych narzędzi. Zapraszamy do rozmowy o tym, co naprawdę ważne dla młodych ludzi.

KIEDY SIĘ SPOTYKAMY

Save the
date!

Kraków

JUŻ ZA NAMI!

Gdańsk

JUŻ ZA NAMI!

Warszawa

JUŻ ZA NAMI!

Poznań

22 - 24 KWIETNIA 2022

Lublin

6 - 8 MAJA 2022

O CO CHODZI
WZROST

Razem stworzymy przestrzeń

Ideą cyklu spotkań w pięciu różnych miastach jest stworzenie przestrzeni dyskusji dla osób studiujących - zainteresowanych zagadnieniami istotnymi z perspektywy trzeciej dekady XXI wieku. Nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie zanurzyli tego w kontekście - a jest nim szeroko rozumiany wzrost, bo to coś, o czym mówią teraz wszyscy. To zderzenie perspektyw i doświadczeń, włączające różne środowiska, będzie próbą pogłębienia dyskusji i poszukiwaniem odpowiedzi na pytanie o rolę wzrostu w naszym otoczeniu.

WZROST

Będziemy rozmawiać
o wzroście w kontekście
3 obszarów tematycznych.
O sprawach, które mają znaczenie.

GOSPODARKA

Czy w 2022 roku dążenie do wzrostu gospodarczego powinno być głównym wyznacznikiem decyzji ekonomicznych? Jakie mamy alternatywy? Czy możemy oczekiwać dalszego wzrostu poziomu życia? Czy inflacja przestanie kiedyś rosnąć? A ceny mieszkań?

POLITYKA
SPOŁECZNA

Co zrobić z rosnącymi nierównościami społecznymi? Czy system jest gotowy na wzrost długości życia? Jak poradzić sobie ze wzrostem przypadków chorób, także psychicznych? Jak odpowiedzieć na rosnące problemy usług publicznych?

EDUKACJA

Dla kogo korzystny jest wzrost liczby osób z wyższym wykształceniem? Kto odpowiada za rosnący niedobór nauczycieli? Jak mierzyć wzrost kompetencji uczniów? Czy wzrost znaczenia zdalnego nauczania jest dobry?

JAK WZIĄĆ UDZIAŁ
REKRUTACJA

KROK 1:
Wybierz obszar

Na zagadnienie wzrostu będziemy patrzeć z trzech różnych perspektyw: polityki społecznej, gospodarki i edukacji. Wybierz ścieżkę, która najlepiej odpowiada Twoim zainteresowaniom!

KROK 2:
Wypełnij formularz

Warunkiem udziału jest wypełnienie krótkiego formularza zgłoszeniowego, na podstawie którego wybierzemy uczestników i uczestniczki. Chcemy poznać Twoje doświadczenie i zainteresowania.

KROK 3:
Weź udział

Do współpracy zaprosimy autorów i autorki najciekawszych zgłoszeń. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, a informację o zakwalifikowaniu prześlemy po odebraniu Twojego zgłoszenia. Uwaga! Liczba miejsc jest ograniczona

CO SIĘ WYDARZY
PROGRAM

ZACZNIEMY OD

5 spotkań
w 5 miastach

Szukamy 20 studentek i studentów w każdym z pięciu miast, gotowych spędzić trzy dni na merytorycznej dyskusji o edukacji, gospodarce, polityce społecznej i na uczeniu się w ciekawych formatach w innowacyjny sposób.

KIEDY SIĘ SPOTYKAMY

Save the date!

Kraków

JUŻ ZA NAMI!

Gdańsk

JUŻ ZA NAMI!

Warszawa

JUŻ ZA NAMI!

Poznań

22 - 24 KWIETNIA 2022

Lublin

6 - 8 MAJA 2022

CZEGO SIĘ SPODZIEWAĆ

Trzydniowe spotkania, ale co dokładnie?

W każdym z miast czeka na Ciebie program, który jest rewolucją w porównaniu do wydarzeń, które znasz. Korzystając z wiedzy i doświadczenia osób uczestniczących, z różnych perspektyw pochylimy się nad zagadnieniem wzrostu w XXI wieku.

Warsztaty

Zapomnij o nudnych prelekcjach i słuchaniu wykładów. Działamy interaktywnie, więc będzie przestrzeń, by uczyć się w praktyce.

Dyskusje

Osią projektu jest dialog. Będziesz mógł/mogła podzielić się swoimi obserwacjami i poznać zdanie innych osób uczestniczących.

Wystąpienia publiczne

To doskonała okazja, by rozwinąć
swoje umiejętności przemawiania. Będziemy ćwiczyć praktycznie i teoretycznie.

Różnorodne środowisko

Zaproszenie kierujemy do studentów i studentek różnych kierunków. Dzięki temu poznasz perspektywy, z którymi nie spotykasz się na co dzień.

Innowacyjne metody

Klasyczne konferencje nas nudzą, więc robiąc własną, rezygnujemy ze wszystkiego, co może ograniczać dyskusję.

Intensywne działanie

Wiemy jak cenny jest Twój czas i nie będziemy go marnować. Zapewnimy zróżnicowany program, by spotkanie było dla Ciebie wartościowe.

TO JESZCZE NIE WSZYSTKO!

Konferencja podsumowująca
(w maju)

Wszystkie osoby uczestniczące w pierwszym etapie, zaprosimy w maju do Warszawy. Finałem projektu będzie konferencja podsumowująca - spotkanie uczestniczek i uczestników ze wszystkich miast i ekspertów / ekspertek w obszarach. Tak podsumujemy i pogłębimy dyskusje prowadzone na poziomie lokalnym.

Program już wkrótce!

DLACZEGO WARTO WZIĄĆ UDZIAŁ
EXPERIENCE

Powodów jest wiele, a tu najważniejsze z nich:

Networking

Poznasz osoby z innych kierunków i uczelni w całej Polsce, które tak jak Ty są gotowe na rozmowę o ważnych sprawach.

Rozwój

Dzięki udziałowi w spotkaniach rozwiniesz swoje twarde i miękkie kompetencje. Poznasz też ekspertów w dziedzinach edukacji, gospodarki i polityki społecznej.

Doświadczenie

Poszerzysz swoje spojrzenie na współczesne wyzwania. Zyskasz inspirację i motywację dla realizacji własnych lokalnych, regionalnych i europejskich działań.

FAQ

Zobacz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania związane z projektem

POZNAJ NAS
ORGANIZATORZY

ważne sprawy

Misją Fundacji Ważne Sprawy jest zwiększanie poziomu debaty publicznej przez mówienie o istotnych zagadnieniach społecznych w przystępny i nowoczesny sposób. Działalność think-do-tanku opiera się na publikacji w Internecie kompleksowych opracowań, grafik i artykułów edukacyjnych opartych na wiarygodnych danych, tworzeniu narzędzi edukacyjnych, a także organizacji i współorganizacji projektów lokalnych, prowadzących do rzeczywistego rozwoju ich beneficjentów w obszarach gospodarki, polityki społecznej i edukacji.

Śledź nasze działania tutaj:

Stowarzyszenie Młodzieży RP

Wierzymy, że aktywizacja obywatelska młodych ludzi jest wyjątkową szansą kreowania pozytywnych zmian i budowania zaangażowanego społeczeństwa. Tworzymy więc mechanizmy dialogu między młodymi ludźmi i decydentami na poziomie lokalnym, krajowym oraz międzynarodowym.

Śledź nasze działania tutaj: