System opieki zdrowotnej w Polsce [INFOGRAFIKA]

🚨 FAKTY O OCHRONIE ZDROWIA W POLSCE

🚑 Polska wydaje na ochronę zdrowia 6,33% swojego PKB. To piąty najgorszy wynik w Europie. Za nami są Łotwa, Rumunia, Luksemburg i Liechtenstein. Te dwa ostatnie mają przy tym niewiele mieszkańców i ekstremalnie wysokie PKB.

🚑 Średnia wydatków w Europie to 8,37%. By ją osiągnąć, musielibyśmy wydawać dodatkowo około 12 miliardów dolarów rocznie (PKB Polski w 2018 to 585 mld dolarów).

🚑 Wykształcenie jednego lekarza kosztuje od 500 tys. do 1 miliona złotych i trwa do 10 lat. Ten okres obejmuje studia, specjalizację, staże.

🚑 W ciągu ostatnich lat z Polski wyjechało ponad 20 tysięcy lekarzy. W 2018 roku w Polsce pracowało 149 134 lekarzy i lekarek oraz 295 464 pielęgniarek i pielęgniarzy.

🚑 W 2018 roku mieliśmy 949 szpitali ogólnych i 181 732 łóżek w tych szpitalach.

🚑 385 lekarzy przypada na 100 000 mieszkańców Polski. To 5. najgorszy wynik wśród krajów europejskich, dla których dostępne są dane. Za nami jest tylko Wielka Brytania, Liechtenstein, Czarnogóra i Rumunia.

🚑 588 pielęgniarek przypada na 100 000 mieszkańców Polski. To 4. najgorszy wynik wśród krajów europejskich, dla których dostępne są dane. Za nami jest Łotwa, Bułgaria i Grecja.

POLSKA SPADŁA W RANKINGU ODPORNOŚCI PAŃSTW NA COVID [INFOGRAFIKA]

Czy w Polsce jest jakoś gorzej?Wirus nie odpuszcza i nie da się tego nie odczuwać. Jednak nie wszystkim doskwiera w równym stopniu, bo rozwój...

OBAWY POLAKÓW W CZASIE PANDEMII [INFOGRAFIKA]

😷 Jesteśmy właśnie w trakcie III fali pandemii. Zdecydowanie wpływa to negatywnie na nasz komfort psychiczny. ❗ Sprawdź na naszej infografice jakie są nastroje...

CO POLACY MYŚLĄ O ODNAWIALNYCH ŹRÓDŁACH ENERGII [INFOGRAFIKA]

🌿 Neutralność klimatyczna to maksymalne ograniczenie emisji dwutlenku węgla w przemyśle, transporcie i energetyce. By osiągnąć wizję neutralności do roku 2050, Unia Europejska uznaje...

OBAWY POLAKÓW W CZASIE PANDEMII [INFOGRAFIKA]

😷 Jesteśmy właśnie w trakcie III fali pandemii. Zdecydowanie wpływa to negatywnie na nasz komfort psychiczny. ❗ Sprawdź na naszej infografice jakie są nastroje...