Szkolenie przygotowujące delegatów i delegatki do Europejskiego Parlamentu Młodzieży do wystąpień plenarnych

Autor: 
Mikołaj Samborski

Przygotowując polskich delegatów i delegatki do wystąpień plenarnych na Europejskim Forum Młodzieży (EYP), zdecydowaliśmy się na strategię opartą na trzech kluczowych elementach. Naszym pierwszym krokiem było skoncentrowanie się na rozwijaniu umiejętności aktywnego słuchania poprzez specjalnie dobrane zadania i ćwiczenia. Pozwoliło to osobom uczestniczącym lepiej zrozumieć treść i kontekst innych przemówień, co było istotne dla dalszej części programu.

Następnie przeanalizowaliśmy wystąpienia różnych mówców i mówczyń, i krytycznie spojrzeliśmy na różnorodne aspekty ich wypowiedzi. Ta analiza stała się bazą do wyciągania konstruktywnych wniosków i dalszej pracy.

Kluczowym elementem naszego programu była praca w grupach pod opieką doświadczonych trenerów. Na tym etapie, uczestnicy i uczestniczki miały możliwość konstruowania własnych przemówień, korzystając z feedbacku i wskazówek od mentorów oraz innych osób w grupie. To interaktywne podejście umożliwiło im praktyczne zastosowanie zdobytej wiedzy i umiejętności.

Zwieńczeniem naszego szkolenia były próbne wystąpienia, w trakcie których ochotnicy mieli okazję przetestować swoje umiejętności w praktyce. Te finalne prezentacje stanowiły doskonałą okazję do zebrania ostatnich, cennych wskazówek przed oficjalnymi wystąpieniami na EYP.

Porozmawiajmy, co możemy zrobić razem!

Mikołaj Samborski

mikolaj@waznesprawy.org

Zapisz się do newslettera!

Będziesz na bieżąco z ważnymi sprawami 💙 

Fundacja ważne sprawy

KRS 0000826435
NIP 6852339672
REGON 385541134
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram