MENU 1

Opowiedz jaki jest aktywizm
w 2023 roku

Przyjdź na warsztat dla młodych aktywistów i aktywistek! Podziel się swoją działalnością, opowiedz jaką masz perspektywę i poznaj innych pasjonatów zmian społecznych. 28 sierpnia w Warszawie.

Twoja perspektywa ma znaczenie

Ten warsztat to część ogólnopolskiego badania aktywizmu. Mamy już wyniki ankiet, ale dla pełnego obrazu potrzebujemy porozmawiać z mniejszą grupą zaangażowanych osób.

W ramach spotkania chcemy zebrać Wasze opinie i poznać perspektywę. Wnioski opiszemy w raporcie. Możesz być anonimowo albo zostać jego współautorem/rką.

Rekrutacja zakończona. Niedługo otrzymacie mailowo informację o wynikach.

Poznaj aktywistów/tki z całej Polski

Pomóż stworzyć raport o aktywizmie młodych

Rozwiń swoją wiedzę o aktywizmie

Podziel się przemyśleniami o aktywności społecznej

Dowiedź się jak działają inni

Spędź czas z osobami, które chcą zmieniać rzeczywistość!

Zmieniajmy razem otaczającą rzeczywistość!

Nie ma znaczenia, jak duże jest Twoje aktywistyczne doświadczenie - mamy dla Ciebie miejsce. Możesz być osobą, która uczestniczy w protestach, działa jako wolontariusz(ka) albo prowadzi własną organizację. Najważniejsza jest Twoja pasja i chęć działania, bo tak razem zmieniamy świat. Wpadnij!

To coś dla Ciebie, jeśli:

Masz 16-30 lat

Chcesz opowiedzieć o swojej perspektywie

Działasz w sektorze społecznym

Mieszkasz w Polsce

ważne informacje

do czego zapraszamy
(tak dokładnie)

Format warsztatowy

Spotkanie to cały dzień dyskusji w gronie 15 młodych aktywnych społecznie osób z całej Polski. Chcemy poznać Wasze opinie dotyczące aktywizmu w Polsce i porozmawiać o Waszych doświadczeniach, wyzwaniach i dobrych praktykach. Dzięki wykorzystaniu form warsztatowych nie tylko dowiemy się od Was najwięcej, ale też stworzymy przestrzeń do lepszego poznania się z aktywist(k)ami z całej Polski.

28 sierpnia 2023, od 09:00 do 18:00

Warszawa (miejsce podamy później)

Zapewniamy zwrot kosztów podróży dla osób spoza Warszawy.

Zapewniamy wyżywienie

Oczywiście będę opcje wege i vegan!

Rejestracja do 17 sierpnia

Potwierdzenia zakwalifikowania dostaniecie mailowo, najpóźniej 20. sierpnia

Aktywizm to dla nas wszystkie przejawy zaangażowania, które budują wspólnotę i wynikają z poczucia troski, solidarności i powinności.

Myśląc o lepszej przyszłości mamy na myśli bardziej sprawiedliwe i empatyczne społeczeństwo, żyjące w zdrowej i zrównoważonej przestrzeni.

Więcej o projekcie

Międzynarodowe badanie

Działamy też poza Polską. Podobne badanie dzieje się w Grecji i Bułgarii, więc będziemy mogli zrozumieć powody i motywacje do zaangażowania społecznego młodych osób na poziomie europejskim.

Wsparcie sektora

Wnioskami podzielimy się ze światem w formie raportu, a także zdobytą wiedzę wykorzystamy do rozwoju narzędzi i programów wspierających aktywizm społeczny młodych ludzi w Unii Europejskiej.

Mentoring

6 młodych organizacji z Polski, Bułgarii i Grecji dostanie wsparcie w rozwoju swojej działalności! Twoja organizacja może być jedną z nich.

Poznaj nas lepiej

Misją Fundacji ważne sprawy jest zwiększenie poziomu debaty publicznej przez mówienie o istotnych zagadnieniach społecznych w przystępny i nowoczesny sposób. Nasza działalność jako think-do-tanku opiera się na publikacji w Internecie kompleksowych opracowań, grafik i artykułów edukacyjnych opartych na wiarygodnych danych, tworzeniu narzędzi edukacyjnych, a także organizacji i współorganizacji projektów lokalnych, prowadzących do rzeczywistego rozwoju ich uczestników w obszarach gospodarki, polityki społecznej i edukacji.

Kontakt w sprawie zgłoszeń

Kaja Gagatek
kajagagatek@waznesprawy.org