ZRÓBMY COŚ
Z TYM!

Świat nigdy nie był i nie jest idealny. Taki stan możemy zaakceptować lub spróbować zacząć działać na rzecz zmiany jego fragmentu. Próba zmiany otaczającej nas rzeczywistości nie będzie łatwa. Nie da się tego zrobić w pojedynkę, nie da się tego zrobić natychmiast, nie da się tego zrobić nie robiąc nic. Ale warto, bo lista wyzwań i problemów, z którymi trzeba coś zrobić, jest niesamowicie długa.
Zmieniać można na różne sposoby. Wspierając inicjatywy już istniejące, tworząc własne, reagując, uczestnicząc w protestach, podpisując petycje, organizując warsztaty, wymiany, panele dyskusyjne, przeprowadzając interwencje, kontrolując działania instytucji, zakładając związki zawodowe, prowadząc zajęcia edukacyjne, udostępniając informacje dotąd nieistniejące w przestrzeni medialnej, wchodząc w dyskusje z politykami, polityczkami albo przedstawicielami przedsiębiorstw, czy organizując zbiórki. Katalog jest nieskończony. I tym właśnie zajmują się aktywiści, zmieniacze i działaczki społeczne.

To odpowiedź na zauważone, doświadczane, zbadane problemy. Jest aktywną postawą wobec świata, systemu, państwa, społeczeństwa, która może wykraczać poza wzięcie udziału w wyborach.

Działanie wymaga odpowiedzialności.
Działanie wymaga wrażliwości społecznej.
Działanie wymaga krytycznego podejścia do rzeczywistości, która nas otacza.
Zacznij działać!

Sprawdź na start:

Fundacja ważne sprawy

KRS 0000826435
NIP 6852339672
REGON 385541134
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram